Galaxy S25 Ultra için şok iddia!

Samsung, yüksek enerji yoğunluğuna sahip yeni bir pil teknolojisi geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu teknoloji, pil hücrelerinin düzenini yeniden tasarlayarak, mevcut hacimde daha fazla kapasite sunmayı hedefliyor. İlk olarak Galaxy S24 Ultra modelinde bu teknolojinin kullanılması bekleniyordu. Ancak, Samsung üretimi erteleyerek bu yeniliği Galaxy S25 Ultra modeline taşıma kararı aldı. Bu kararın ardından Galaxy S25 Ultra‘nın 65W hızlı şarj desteğiyle piyasaya sürülmesi umuluyordu.

Buna rağmen, son bilgilere göre Samsung maliyetleri düşürme amacıyla Galaxy S25 Ultra modelinde 45W şarj desteği ve 5000 mAh kapasiteli geleneksel Li-Ion pil kullanmayı planlıyor. Teknoloji duyumcularından Sawyer Galox’a göre, firma bu değişiklikle maliyetten tasarruf etmeyi hedefliyor. Ancak, Samsung’un yeni pil teknolojisini 2026 yılında Galaxy S26 Ultra modeli ile birlikte sunması bekleniyor.

Galaxy S25 Ultra için şok iddia!

Son birkaç yılda Samsung‘un Ultra serisi akıllı telefonlarının pil ömrü tatmin edici seviyelerde olmasına rağmen, şarj hızı Çinli rakipleriyle karşılaştırıldığında geride kalıyor. Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 8 Gen 4‘ün daha pahalıya mal olacağını doğrulaması, bu durumda bir faktör olabilir. Zira, Galaxy S24 Ultra modelinin zaten 1300 dolarlık bir fiyat etiketi bulunuyor. Qualcomm’un fiyat politikasını gelecek nesil yonga seti için sürdürüp sürdürmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil.

Buna rağmen, Qualcomm’un enerji verimliliği konusundaki iyileştirmeleri sayesinde Galaxy S24 Ultra modeli aynı pil kapasitesine rağmen daha uzun bir kullanım süresi sunuyor. Eğer Qualcomm enerji verimliliğindeki bu gelişmeleri sürdürürse ve Samsung, Ultra modelini yalnızca Qualcomm yonga seti ile güçlendirirse, S25 Ultra modeli de mevcut nesile kıyasla daha uzun pil ömrü sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir