Corsair, Custom Sıvı Soğutma Bloğuna Sahip MP700 PRO SE Gen 5 SSD Modelini Duyurdu

Corsair, Custom sıvı soğutma seven kullanıcılar için iki sıvı soğutma bloğuna sahip yeni MP 700 PRO SE Gen 5 SSD’sini duyurdu. Bu yeni model SSD şu anda 2 TB ve 4 TB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip. Yüksek performanslı işler yaparken SSD’nin maksimum soğutma performansına da sahip olmak isteyen kullanıcılar, 2 soğutma bloğuna sahip modeli satın alabilirler.

Corsair’e göre MP700 Pro SE SSD, PCIe Gen 5 desteği ve özel sıvı soğutmaya sahip AMD ve Intel sistemler için üretildi. Bu yeni soğutma blokları sayesinde SSD’nin sıralı okuma hızı maksimum 14.000MB/s’ye ve sıralı yazma hızı maksimum 12.000MB/s’ye kadar çıkabiliyor.

Elbette sıradan bir tüketici için sıvı soğutma bloğuna sahip bir SSD’nin ne kadar ihtiyaç olduğu aşikar. Ancak yine de yüksek depolama yüküyle uğraşan kullanıcılar için ekstra sıvı soğutma bloğu büyük fayda sağlayacaktır.

Tabi soğutma bloğuna bu kadar yüksek bir fiyat vermek istemeyen kullanıcılar soğutucusuz versiyonlarını da satın ala bilirler. Corsair MP700 Pro SE SSD, resmi web sitesi üzerinde satışa sunulmuş durumda. 4 TB’lık versiyon 639.99 dolara satılırken, 2 TB’lık versiyon ise 344.99 dolara satılıyor. Soğutucusuz versiyon ise 624,99 dolardan satışa sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir